A képzés 2023. október 7-én indul.
SZÜKSÉG VAN A SZAKTUDÁSRA
A repülőgépiparban számos szakmunka megtalálható, ilyen a felületkarbantartó-fényező, vagy a karbantartó mechanikus.
Mit jelent a repülőgép felületkarbantartás?
A repülőgépek általában 11 ezer méteres utazómagasságon, több mint 800 km/h-s sebességgel, -50 fokos külső hőmérsékleten közlekednek. A repülőgépiparban alkalmazott fényezési technológiákkal ilyen extrém körülményekre készítik fel a légijárművek felületeit. A karbantartók sokféle anyaggal és felülettel dolgoznak, a külső és belső burkolati elemektől a kisebb alkatrészeken át a repülőgép belső tereiben található berendezésekig.
Milyen munkát végez a karbantartó mechanikus?
A karbantartó mechanikusok a repülőgépek olyan berendezéseinek javításában és karbantartásában vesznek részt, mint például a kerék-és fékagy. Ezek a szerkezetek kulcsfontosságúak a biztonságos fel- és leszállás, valamint a földi manőverezés során. Az Aeroplex műhelybázisán évente több száz repülőgép kerék karbantartását végzik el a szakemberek, a fékagyak (köznapi példával felnik) szétszerelésétől és a karbon tárcsafékek cseréjétől kezdve az abroncsok teszteléséig.
A BKIK és az Aeroplex közösen induló képzése során ezen munkakörök elméleti és gyakorlati alapjai sajátíthatók el, és a résztvevők egy különleges szakma birtokosaivá válnak.
Az Aeroplex, a BKIK önkéntes tagja, a régió legnagyobb független karbantartó vállalata, Airbus és Boeing típusú repülőgépek és azok alkatrészeinek javításával és ápolásával foglalkozik.
Ügyfelei között található a Budapesten megforduló légitársaságok mintegy 80 százaléka, amelyek a le- és felszállás között az Aeroplexet bízzák meg a repülőgépeik műszaki ellenőrzésével és kisebb javítások elvégzésével. Emellett évente 120-150 repülőgép csak azért érkezik a budapesti repülőtérre, hogy magyar szakemberek elvégezzék az úgynevezett időszakos nagykarbantartást.
A vállalat repülőgép berendezések és alkatrészek javításával is foglalkozik és a világ minden pontjáról kap megbízásokat.
A képzések célja, hogy a hallgatók a kurzusok elvégzése után olyan szinten elsajátítsák az ismereteket, hogy tiszta és tisztességes fizetésért, bejelentett munkával, és előremeneteli lehetőséggel jussanak munkához az Aeroplexnél.
Résztvevőink megismerik a repülőgép karbantartást közvetlenül támogató munkafolyamatokhoz használt eszközöket, elsajátítják azok használatát és alkalmassá válnak a fényezői– és karbantartói támogató feladatok elvégzésére.
Bruttó 290.000 Ft
A BKIK önkéntes tagjainak 10%-os kedvezményt biztosítunk, ez vonatkozik a most belépő, új önkéntes tagokra is!
Maximális csoportlétszám: 20 fő. A hallgató jelöltek a képzés kezdete előtt egy egyszeri kiválasztási folyamatot követően nyernek felvételt a tanfolyamra.
Képzés óraszáma:
120 óra
Elmélet:
Gyakorlat:
Aeroplex of Central Europe Aircraft Technology Center (ACE) – Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér
Beiratkozás:
Folyamatosan, ONLINE formában.
2023. október 7.
A képzés 120 órás, melynek 60%-át elméleti, 40%-át gyakorlati órák teszik ki.
A tananyagrészek az alábbi témaköröket érintik:
Tanfolyamunk során minden felmerülő kérdésre választ kapnak a résztvevők!
A képzéssel kapcsolatban részletes tájékoztatást a BKIK Felnőttképzési Irodája nyújt az alábbi elérhetőségeken:
Érdi Beatrix
erdi.beatrix@bkik.hu
+36 30 443 3718
Nyilvántartási szám B/2020/005667
REPÜLŐGÉP FELÜLETKARBANTARTÓ
KARBANTARTÓ MECHANIKUS
Gyakorló szakemberek, autójavító vállalkozások részére.
Jelentkezési határidő: 2023. augusztus 31.
A képzés a jelentkezők létszámának függvényében, szükség esetén több csoportban valósul meg . Az elméleti napon 70-100 fős, a gyakorlati képzésen 10-12 fős csoportokban zajlik az oktatás.
Elméleti órák száma: 16 óra
Gyakorlati órák száma: 24 óra
Összes óraszám : 40 óra
6 nap, 2 nap az elméleti rész, 4 nap a gyakorlati rész elsajátítása.
A képzés díja bruttó 125 000,- Ft.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara önkéntes, valamint pártoló tagjai részére 45.000 Ft kedvezményt biztosítunk, így számukra a képzés díja: 80.000 Ft.
A képzés díjáról a számlát a jelentkezést követően állítjuk ki. A képzésen történő részvétel feltétele a képzés díjának előzetes megfizetése. A képzésen történő részvétel feltétele a képzés díjának előzetes megfizetése.
A képzési díj befizetése átutalással történik – az összeget a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Budapest Banknál vezetett 10102086-02614502-00000004 számú számlájára szükséges átutalni.
A képzés a Fáy András Közlekedésgépészeti, Műszaki Szakközépiskola és a Kossuth Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum oktatóinak közreműködésével zajlik.
Amennyiben a résztvevő hiányzás nélkül részt vesz a képzésben, a képzésről az Intézmény, a képzést szervező Budapesti kereskedelmi és Iparkamara tanúsítványt ad ki, amellyel igazolja, hogy sikerrel elvégezte azt és egyúttal bekerül a Pest Megyei Kormányhivatal által működtetett felnőttképzési adatszolgáltatási rendszerbe (FAR).